ALLAH VAR DEDİM

Whatsappdan messengerden, ordan burdan bin bir çeşit mesaj geliyor. Bizleri bir paronoyaya sokmak icin ellerinden geleni yapıyorlar. Bir taraftan resmi açıklamalara inanın diye kulis çalışması var ama kafalar karışık. Gelen mesajlarda "Derinler Dünyayı dizayn ediyor, bilmem ney tarikati böyle karar almış, 13 aile silah ve ilaç satmak için yapıyor" diyor. "Dünyayı bunlar yönetiyor bizimle ilgili kararlar alınıyor falan filan...Bu karanlık güçler her şeyi ayarlıyor hatta bunlar bir çok devleti yönetiyor" deniyor. Hele birde "Filan kitap bilmem kaç yılında yazmış, bir film izledim ki 10 yıl öncenin yapımı bu durumu anlatıyor, filan kahin şöyle dedi, internete ki dizide şu anlatılıyor, filan sayfada virüsü 5 yıl önceden anlatmıştı" diye basladımı bizim millet her şey tamam kendi adıma benim bunlardan kurtulmam 3-5 günümü aldı. Sonunda kendime geldim ve "ALLAH VAR DEDİM KORKMA DEDİM " Biraz kitap biraz sosyal medya,biraz web sayfası, biraz akıl, biraz düşünce ile yaptığımm tarama sonunda bir şeylere ulastım, harmanladım ve iyice rahatladım. Kuran-ı kerimde geçen ayetler bizi bu kaygılardan kurtarmak için en önemli ve kesin ilaçdır.

Enfal Suresi 30. Ayet.. Hani bir vakitler, o kâfirler, seni tutup bağlamak veya öldürmek veya sürüp çıkarmak için sana tuzak kuruyorlardı da, onlar tuzak kurarken Allah da karşılığında tuzak kuruyordu. Öyle ya, Allah tuzakların en hayırlısını kurar.

Yusuf Suresi 50. Ayet (Yusuf dedi ki): İşte bu şunun içindir: Bilsin ki, ben ona arkasından hainlik etmedim. Gerçekten Allah hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz.

İbrahim Suresi 46. Ayet Gerçekten onlar çeşitli hileler ve tuzaklar kurdular. Allah katında da onlara hilelerine karşı azab var; isterse onların hileleri dağları yerinden oynatacak olsun.

Nahl Suresi 26. Ayet Onlardan öncekiler de tuzak kurdular. Fakat Allah onların binalarını temelinden sarstı, çatı tepelerinden üzerlerine çöktü ve azap onlara farkedemedikleri bir yönden geldi.

Hacc Suresi 38. Ayet Süphesiz Allah inananları savunur. Çünkü Allah hâin ve nankörlerin hiçbirini sevmez.

Neml Suresi 50. Ayet Onlar böyle bir tuzak kurdular, biz de kendileri farkında olmadan onların planlarını altüst ettik.

Saffat Suresi 98. Ayet Böylece ona bir tuzak kurmak istediler. Biz de kendilerini daha alçak düşürdük.

Fil Suresi 1. Ayet Görmedin mi Rabb'in fil sahiplerine ne yaptı?

Fil Suresi 2. Ayet Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı?

Kısacası onlar istediği tuzağı kursun, istediğini planlasın ama ALLAH en güzel planı yapacaktır. Bizim akıl sağlığımız için huzurumuz ve rahat bir yaşam için sığınıp güveneceğimiz yer ALLAH'tır. Inanan insanlar olarak mutlaka Allah'ın emir ve yasaklarını yerine getireceğiz. Allah'ın emir ve yasaklarını ciddi olarak yerine getirirsek bilimde,ilimde fende en ileri seviyeye ulaşırız, bundan şüphemiz, şüpheniz olmasin. Fakat emir ve yasaklara riayet etmezsek sürünmeye, çekmeye, korkmaya, başkalarına muhtaç olmaya mecbur kalırız. Çalışacağız, üreteceğiz kariyer ve liyakat ilkesi çerçevesinde hak sahiperini doğru yerlere getirip hakkı ve hakikatı arayacağız. Yoksa ne virüse çözüm buluruz nede bundan sonra gelecek belaları atlatabiliriz.

Son söz korkmayın, ürkmeyin, paniklemeyin sadece ve sadece Allah'a güvenip hayatiniza devam edin. Onların Filleri varsa bizimde Ebabil Kuşlarını gönderecek Rabbimiz var!

Yeter ki, Rabbimizin korumasını hak edelim!

YORUM EKLE