FESTİVAL KOMİTESİ TOPLANDI

Altınözü’nün en önemli değerlerinden olan zeytin ve zeytinyağının tanıtılması için başlatılan festivallerin altıncısı bu yıl 22-23 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

FESTİVAL KOMİTESİ TOPLANDI

Son 5 senedir büyük bir yankı uyandıran, ilçenin zeytin ve zeytinyağının yanı sıra gastronomisini de tüm Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtan festivalin 6’ncısı için çalışmalar başladı. Festival düzenleme komitesi Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı başkanlığında toplanarak, festivalle ilgili plan ve programları masaya yatırdı.
 

FESTİVAL KOMİTESİ, SARI BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali’nin bu yılda da renkli etkinliklere sahne olacağını ve diğer festivallere nazaran daha heyecanlı ve daha görkemli bir festivali vatandaşlarla buluşturacaklarını ifade eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, yapılan toplantıyla ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Sarı, yaptığı açıklamada, “Festival komite üyeleri ile bir araya gelerek, 22-23 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak 6’ncı Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali’nin toplantısını gerçekleştirdik. Birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak festivalimiz bu yıl daha heyecanlı ve görkemli geçecek” ifadelerini kullandı.

HEDEF ALTINÖZÜ’NÜN TÜM GÜZELLİKLERİNİ TANITMAK

İlk dört festival Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali adı altında gerçekleştirilirken geçtiğimiz yıl festival ilk kez Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali adı altında gerçekleştirilmişti.
İlçe ekonomisinde önemli bir yeri olan zeytin ve zeytinyağının tanıtımının yanı sıra Altınözü ve Hatay’ın gastronomi alanında tanıtılması amacıyla Hatay Valiliği himayelerinde Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından düzenlenecek olan festivalde aynı zamanda binlerce yıllık tarih ve kültür birikimiyle eşsiz bir ilçe olan Altınözü’nün doğal güzellikleri, kültürel dokusu ve tarihi değerlerinin de tanıtılması amaçlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER