HADO SINIFTA KALDI!

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)’nin büyük bir coşkuyla tanıtımını yaptığı Hatay Deniz Otobüsleri(HADO) seferlerinde sorunlar bitmek bilmiyor.

HADO SINIFTA KALDI!

KKTC’ye hareket eden feribot teknik arıza yapınca sefer iptal edildi ve feribot tekrar Arsuz Madenli Limanı’na geri dönmek zorunda kaldı. Feribotta saatlerce beklemek zorunda kalan yolcular kendilerine açıklama yapacak veya mağduriyetlerini giderecek muhattap bulamadılar.
Seferlerin bir gece önce ya da hareket halindeyken iptal edilmesi yolcuları büyük bir mağduriyete uğratıyor. HADO, bilet ücretini iade ediyor ama vatandaşlar aynı gün içerisinde başka bir alternatif olan hava yolunu tercih ettiklerinde ya bilet bulamıyorlar ya da buldukları biletler fahiş fiyatlarda oluyor.
Seferler iptal edildiğinde sadece bilet konusunda değil, konaklama konusunda da mağduriyet yaşayan vatandaşlar, geceyi geçirecek bir yer bulamıyor. Özellikle öğrencilerin sık sık gidip geldikleri Kıbrıs’ta oteller çok pahalıyken, yurtlar da bir gecelik konaklama kabul etmiyor. Yaşanan mağduriyet karşısında ise vatandaşlar muhattap olacakları bir yetkili bulamıyor. 
Verdiği hizmet ve yaşanan aksaklıklardan ötürü sınıfta kalan HADO’da bu tür sorunların çözümü için  bir şey düşünülüp geliştirilmediği açıkça görülüyor. HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın “Hatay’ın uluslararası tanıtımı için çok önemli” dediği HADO, bugüne kadar beklenileni verebilmiş değil. İlerleyen günlerde aksaklıkların devam etmesi halinde HADO, Kıbrıs’a götürecek tek bir yolcu bile bulamayacak gibi gözüküyor. Öte yandan “EXPO 2021”, “HADO” gibi projelerin tanıtımı için kasasını boşaltan ve beklediği ilgiyi görmeyen HBB diğer yerel hizmetlerle ilgili de vatandaşa yanıt veremiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER