Pirinçlik’te yerleşim yerlerini tehdit eden yangın!

Hatay’ın Arsuz ilçesi Pirinçlik Mahallesinde henüz bilinmeyen bir nedenle orman örtüsü yangını meydana geldi. rüzgarın etkisiyle yayılan yangın yerleşim yerlerini tehdit etti.

Pirinçlik’te yerleşim yerlerini   tehdit eden yangın!

Orman örtüsü yangını, Arsuz’un Pirinçlik Mahallesi Giritli mevkiinde kullanılmayan eski değirmen yakınında çıktı. Rüzgarın etkisiyle alevler çevreye yayıldı. Dumanın yükselmesi üzerine önce vatandaşlar harekete geçerek yangını söndürmek için çalışmalara katıldı. Ardından kısa bir süre sonra da olay yerine itfaiye ve havadan da helikopter müdahale etmek üzere yangın yerine ulaştı.

2 helikopter 8 arasöz 2 su tankı 40 işçi ile müdahale edildi. Hızla genişleyen yangında söndürme çalışmaları havadan helikopterle, karadan da orman işletme yangın söndürme ekipleri ve vatandaşlar da katılarak devam ediyor.

Bu arada orman örtüsü yangında bazı evlere samanlığa ve arı kovanlarının bulunduğu yerlere kadar yaklaşan yangına itfaiye zamanında müdahale etti. Yangın ekiplerin yoğun çabası ve mücadelesiyle kontrol altına alındı 1 hektar örtü zarar gördü.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER