44 yıl hapis cezası bulunan firari, çocukluk arkadaşının cenazesinde yakalandı

Hatay’da 30 ayrı dosyadan, 44 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan firari hükümlü, çocukluk arkadaşının cenaze töreninde yakalandı. Yakalanan şahıs, işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine kondu.

44 yıl hapis cezası bulunan firari, çocukluk arkadaşının cenazesinde yakalandı

Hatay İl Jandarma Komutanlığının Dedektifleri JASAT tarafından hakkında Yağma suçundan 25 yıl, Hırsızlık suçundan 9 yıl, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Çocuğun Kaçırılması ve Alıkonulması, Ruhsatsız Ateşli Silah Bulundurma, Hırsızlık ve Konut Dokunulmazlığını İhlal suçlarından 10 yıl olmak üzere toplam 30 ayrı dosyadan 44 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan B.Z.'nin çocukluk arkadaşının cenazesi için İskenderun'un, Denizciler mahallesindeki Doğakent Sitesine geleceği bilgisini aldı.

Hemen harekete geçen Jandarma cenazede gerekli tedbirleri aldı. Çocukluk arkadaşının cenazesine katılan B.Z. Jandarma dedektifleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Jandarma'da işlemleri tamamlanan B.Z. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine kondu.

ARANAN 2 FİRARİ ŞAHIS DAHA YAKALANDI

Hatay İl Jandarma Alay Komutanlığı dedektifleri Reyhanlı ilçesinin Beşaslan Mahallesinde yaptıkları operasyonda ise görevi yaptırmamak için direnme, silahlı tehdit ve kasten yaralama suçlarından 11 yıl 3 ay hapis cezası olan firari A.F.A. ile 10 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis kararı bulunan H.Z.'yi saklandıkları evde yakaladı. Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasını müteakip cezaevine teslim teslim edilmiştir.

Ayrıca İl genelinde yapılan operasyon kapsamında çeşitli suçlardan aranan ve yakalanarak gözaltına alınan 12 şüpheli ile ilgili adli işlemlerin de devam ettiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER