Belen Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Arasında Anlaşma Sağlandı!

Belen Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Hatay İl Başkanı Abdi Ataç arasında yapılan görüşmenin ardından, belediye çalışanları en düşük 3200 TL, evli ve diğer yardımlarla beraber 3600 TL’ye kadar maaş almaları konusunda anlaşmaya varildi.

Belen Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Arasında Anlaşma Sağlandı!

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül  "Böylesine güzel bir sözleşmeyi imzalamanın mutluluğunu yaşıyorum. Cumhur İttifakı belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu güne, çok büyük bir borç yükünün altında hizmet etmeye çalışan ve tüm zorluklara rağmen, ilçemizde güzel hizmetlere imza attığımızda her zaman özverili çalışmalarıyla bizleri mahcup etmeyen işçi personellerimize, belediyemizin maddi sınırlarını zorlayarak çok güzel bir oranda maaş zammını onayladık. Bunun yanı sıra sosyal haklarda çocuk, yemek, yakacak, öğrenim, ölüm, doğum yardımı gibi maddi desteklerimizin yanı sıra yapılan göreve göre de çeşitli ödemeler, temizlik işçilerimize koku parası, şoförlerimize direksiyon parası, sorumluluk ücreti, kıdem tazminatında ve yıllık izin haklarında da iyileştirmelere imza attık.


Bu sözleşme aslında birçok şeyi anlatıyor. Bizler göreve geldiğimizde maaşları ödeyemezler, hizmet edemezler, borç batağında olan bir belediye ne yapabilir gibi sözleri birçok kez duyduk. Ama Cumhur İttifakı belediyesi olarak Rabbime şükürler olsun ki ilçemize çok güzel hizmetleri belediyemiz kasasından 1 kuruş çıkmadan Cumhur İttifakı milletvekillerimizin büyük katlısıyla ilçemize kazandırdık. Ama yeter mi asla. Bizler verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirerek vatandaşlarımızın duasını almayı sürdüreceğiz. Özellikle Milletvekillerimiz  ile birlikte gayretli bir çalışma sürdürüyoruz. Yapılan sözleşmenin işçilerimize ve belediyemize hayırlı olmasını dilerim"  dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER