Belen’den 3 eğitimciye Bulgaristan’da Koçluk Eğitimi

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında Bulgaristan’ın Varna şehrinde gerçekleştirilen “CoachingYOUthtoSuccess" adlı gençlik çalışanlarına yönelik eğitim kursuna Belen’den üç eğitimci katıldı.

Belen’den 3 eğitimciye    Bulgaristan’da Koçluk Eğitimi

7-15 Eylül 2021 tarihleri arasında Bulgaristan’da OrendaFoundation’ın koordinatörlüğü ve Türkiye’den de Belen Kaymakamlığı’nın ortaklığı ile düzenlenen eğitimde Türkiye, Bulgaristan, Romanya, İspanya, Hırvatistan, Portekiz ve Litvanya’dan toplam 22 gençlik çalışanı yer aldı.

Projenin temelinde, gençlik çalışanlarının çalışmalarında olumlu sonuçlar elde etmek için koçluk felsefesini ve yöntemlerini nasıl daha iyi kullanacaklarını öğrenmelerine, deneyimlerini paylaşmalarına ve katılımcı kuruluşlarda sunulan hizmetlerin kalitesini artırmalarına yardımcı olmasının amaçlandığı kaydedildi.

9 günlük proje faaliyetleri kapsamında gençlik çalışanları SMART hedeflerinin nasıl belirleneceği, motivasyon ve öz motivasyon, görselleştirme teknikleri ve rol modellerin kullanımı, zaman ve görev yönetimi, GROW ve SPACE modeli vb. bir dizi çalıştay ve seminere katılındı.

Seminer ve atölye çalışmalarının yaygın eğitim yöntemlerine dayalı olmak üzere, simülasyonlar, tartışmalar, vaka çalışmaları, rol oyunları, psikodrama, açık hava etkinlikleri vb. içeriyor.

Proje konusuna ek olarak, kültürler arası farklılıkları keşfetme ve saygının geliştirilmesi amacıyla katılımcı ülkelerin kültür ve geleneklerinin tanıtıldığı kültür geceleri düzenlendi.

Kaymakam Hayrettin Baskın, projeye katılan öğretmenlerin söz konusu proje faaliyetleri ile kişisel ve mesleki olarak kendilerini geliştirdiklerini belirterek, “Katılımcı arkadaşlarımız ülkemize yeni yaklaşımlar ve deneyimlerle döndüler. Çalıştıkları kurumların kurum kültürünün geliştirilmesi için önemli bir adım attıklarını düşünüyorum. Proje Koordinatörümüz Yeliz Sevim’e ve katılımcılara ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER