BELENLİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİNE POLONYA’DA DRAMA EĞİTİMİ!

Erasmus+ Projeleri kapsamında Polonya'nın başkentinde gerçekleşen, Belen Kaymakamlığının da ortak olduğu "No More Drama With Gender, Solve It With Drama" isimli eğitim kursuna üç İngilizce öğretmeni katılım sağladı.

BELENLİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİNE   POLONYA’DA DRAMA EĞİTİMİ!

26 Temmuz - 3 Ağustos 2021 tarihleri arasında Belen Kaymakamlığı ve Polonya Stowarzyszenie Proaktywne Derneği'nin iş birliğinde 7 farklı ülkeden (Türkiye, Polonya, İtalya, İspanya, Hırvatistan, Kıbrıs ve Anguilla) 23 gençlik çalışanının katılımıyla düzenlenen proje çalışmalarında Türkiye’yi temsil eden heyet, yaptıkları sunum ve etkinliklerle eğitime aktif katkıda bulundu.

9 gün süren yoğun proje programı boyunca cinsiyet ayrımı, eşitlikçi bakış açısının geliştirilmesi gibi konular üzerinde duruldu. Bunun yanısıra kültürlerarası benzerlik ve farklılıkları keşfetmek, saygı, hoşgörü bilincini geliştirmek adına katılımcıların farkındalıklarını arttıracak drama metotlarının kullanıldığı etkinlikler ve farklı kültürlerden bireylerin birbirini tanımaları ve kültürlerarası farkındalıklarını arttırmaları amacıyla katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür geceleri düzenlendi.

Kaymakam Hayrettin Baskın, projeye katılım sağlayan İngilizce öğretmenlerinin, yapılan faaliyetler sayesinde kendilerini kişisel ve mesleki açıdan geliştirdiklerini, bu tür uluslararası Erasmus+ projelerinin kendini geliştirmek ve yeni kültürleri tanımak için bir fırsat olduğunu belirterek proje koordinatörü Yeliz Sevim ile katılımcılara teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER