DÖRTYOL'DA YKS GELENECEĞİ DEĞİŞMEDİ

Dörtyol’un saygın liselerinden Dörtyol Fen Lisesi, 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Dörtyol birinciliğini elinde tutmayı başardı.

DÖRTYOL'DA YKS  GELENECEĞİ DEĞİŞMEDİ

Dörtyol Fen Lisesi öğrencilerinden Ahmet Kerim Akel Dörtyol birincisi olmayı başarırken, Türkiye’de de 341. sıraya yerleşti. Yine Dörtyol Fen Lisesi öğrencilerinden Ayşe Zehra Yücel Dörtyol ikincisi ve Türkiye 762. si olurken Mehmet Enes Tekgöz ise Dörtyol dördüncüsü ve Türkiye 1641. si olmayı başardı.

Dörtyol Fen Lisesi Müdürü Çağatay Çaça kurumlarının bu başarısının bir gelenek haline geldiğini ve emeğin mutlaka başarıya dönüştüğünü belirterek; "Uzaktan eğitim sürecinde de sınava hazırlığı kesintisiz sürdürdük. Her hafta kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz deneme sınavlarımız, pekiştirme odaklı ders planlamalarımız ve deneyimli öğretmen kadromuzun titiz ve özverili çalışmasıyla sınavın nabzını tuttuk. Tüm kadromuzla bu sıkıntılı süreçte öğrencilerimizin yanında olduk. Böylesine güzel bir tablonun ortaya çıkması tesadüfi değildir. Bizler, Dörtyol Fen Lisesi ailesi olarak, meselelere daima ‘sorun odaklı’ değil ‘çözüm odaklı’ baktık; bu sayede ‘Emeği başarıya dönüştüren okul’ konumuna geldik. Elde edilen başarıda ortak emeği olan tüm yönetici, öğretmen, destek personeli, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER