Dörtyol’daki Balıkçı Barınağında Tekneler yine Barınamadı!

Hatay'ın Dörtyol İlçesinde iki gündür etkili olan lodos balıkçı barınağı içerisindeki teknelerin zarar görmesine neden oldu.

Dörtyol’daki Balıkçı Barınağında Tekneler yine Barınamadı!

Dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran lodos nedeniyle Dörtyol Balıkçı Barınağı içerisinde korumaya alınan tekneler maalesef yine zarar gördü.

Sabah saatlerinde balıkçı barınağına gelen Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin oluşan hasarı yerinde inceledi ve balıkçıların sorunlarını dinledi.

Balıkçı barınağı içerisinde kötü hava koşullarından korunmak amacıyla bağlanan teknelerde oluşan maddi hasarın şu an için tama olarak tespiti yapılamazken, ilk belirlemelere göre 7 adet teknenin tamamen kullanılamaz hale geldiği, 10 dan fazla teknede de maddi hasar oluştuğu belirtildi.

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin balıkçı barınağı içerisinde yaşanan felaketin ilk olmadığını bu konuda daha öncede tedbir alınması ve barınak içerisinde bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ilgili makamlara ilettiklerini belirterek: "Balıkçı esnafımızın yaralarının sarılmasında ve ekmek teknelerinin tekrar kullanılır hale getirilmesinde belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Lakin balıkçı barınağı içerisinde de bir düzenlemeye ihtiyaç var." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER