Önce serbest bırakıldı sonra tutuklandı

Hatay’da yeni evli çiftin arasında çıkan tartışmanın ardından bıçakla yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Mehmet Sönmez’in eşi Zeynep Yonca Sönmez tutuklandı. Daha önce gözaltına alınan Zeynep Yonca Sönmez, ifadesinde eşinin kendi kendini bıçakladığını söylemiş ve serbest bırakılmıştı.

Önce serbest bırakıldı sonra tutuklandı

Hatay'ın Yeniyurt Mahallesi'nde 23 Eylül akşamı gerçekleşen olayda henüz 3 günlük evli olan Mustafa Sönmez ve Zeynep Yonca Sönmez arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonucu Mustafa Sönmez, göğsünden bıçakla yaralandı. Eve polisi ve sağlık ekiplerini 3 günlük eşi Zeynep Yonca Sönmez çağırdı. Eve gelen sağlık ekipleri Mustafa Sönmez'e ilk müdahalesini yaptıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Göğsünden yaralandığı belirlenen Mustafa Sönmez yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Mehmet Sönmez'in cenazesi, yapılan otopsi sonrası yakınlarınca teslim alınırken, Dörtyol'daki mezarlıkta toprağa verildi.

Bunun üzerine yeni gelin Zeynep Yonca Sönmez, gözaltına alındı. Zeynep polise verdiği ifadede, tartıştıklarını ve evden ayrılmak istediğini söyleyince de eşinin gidersen kendimi öldürürüm diyerek bıçağı eline aldığını, eve gitmek için ısrar edince de eşinin kendi kendini bıçakladığını söylemişti. Senmez alınan ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Olayın derinliklerine inan Cumhuriyet Savcılığı, elde edilen bilgiler ve raporlar doğrultusunda Zeynep Yonca Sönmez hakkında cinayet iddiası ile tutuklama kararı çıkarttı. Polis tarafından evinden alınan Zeynep Yonca Sönmez, sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER