Anasınıfı öğrencilerinden “Bir tohum hikâyesi” projesi

Hatay’ın Payas ilçesinde “Bir Tohum Hikayesi” projesi çerçevesinde çalışmalar yapan Anasınıfı öğrencileri tohumdan yetiştirdikleri ilk fidanlarını doğada toprakla buluşturdu.

Anasınıfı öğrencilerinden “Bir tohum hikâyesi” projesi

Çağlalık İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Kermehan Ay’ın önderliğinde hazırlanan ‘Bir Tohum Hikayesi’ projesini minik öğrencileri hayata geçirdi. Yaparak yaşayarak öğrenmenin kalıcı olmasının amaçlandığı proje ile Okul Öncesi eğitim düzeylerine uygun olarak belirlenen bitki tohumları Çağlalık İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarafından çimlendirilerek fideler haline getirildi. Tema çocuk etkinliklerinden yararlanılarak doğayı seven ve doğayı tanıyan bireyler yetiştirmenin amaçlandığı etkinlikte öğrenciler tohumların fidan haline kadar geçen değişimleri gözlemleme fırsatı da buldular.

Anasınıfı öğretmeni Kermehan Ay proje sayesinde Anasınıfı öğrencilerinin doğada hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak farklı deneyimler yaşama fırsatı bulduklarını ifada ederek “Böylece hem bedensel, hem de zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi hedeflemekteyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER