Başkan Çelik; ''İSTE’de Eczane Teknisyenliği bölümü YÖK'ten geçtiğine mutluyuz''

Akdeniz Eczane Teknisyenleri Federasyonu Başkanı Cemal Çelik, verdikleri mücadele sonucu İSTE’de Eczane Teknisyenliği bölümünün açılışıyla ilgili kararın YÖK’ten geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Çelik; ''İSTE’de Eczane Teknisyenliği bölümü YÖK'ten geçtiğine mutluyuz''

Akdeniz Eczane Teknisyenleri Federasyonu olarak, İskenderun Teknik Üniversitesinde Eczane Teknisyenliği bölümü açtırmak için müracaatta bulunduklarını ifade eden Başkan Cemal Çelik “YÖK tarafından İSTE’de Eczane Teknisyenliği bölümü açılması resmi olarak kabul edinmiştir. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bizim amacımız açılan bölüm bir çok ilimizde üniversitelerde var ama ilçe olarak İskenderun’da bir ilk, böyle bir eser bıraktığımız içinde teknisyenler, federasyon olarak mutluyuz” dedi.

Hayati önem taşıyan bir mesleği yaptıklarının altını çizen Federasyon Başkanı Cemal Çelik “Bunla ilgili bütün teknisyenlerimizi eğitime başvurmaları için mücadele ediyoruz. Şuan Türkiye genelinde 40 bin, İskenderun’da 70 belgesiz arkadaşımız var. Konfederasyonumuz Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’yla görüşme sonucunda bu arkadaşlarımızın acilen belgeleri verilecek. Daha sonra sosyal güvenlik müfettişleri tarafından denetlemeler başlayacak belgesiz hiç kimse çalışmayacak. Çünkü eğitimli bir teknisyen daha verimli olacağı kanatlındayım. Açılan Eczane Teknisyenliği bölümüne başvurmaları ve bu bölümde aldıkları belgeden dolayı hiçbir şekilde işsiz kalmacalarının garantisini verebilirim. En çok ihtiyacımız olan şey Teknisyen, ihtiyacımız var” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER