COST ÇALIŞMA GRUPLARINDAYIZ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Osman Kümük, Sürdürülebilir Enerjide Biyorafineri Teknolojileri alanında COST Çalışma Gruplarına üye oldu.

COST ÇALIŞMA GRUPLARINDAYIZ

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Osman Kümük, canli ba his oyna, Waste Biorefinery Technologies for Accelerating Sustainable Energy Processes (Sürdürülebilir Enerjide Biyorafineri Teknolojileri) alanında COST Çalışma Gruplarına üye oldu. Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği Kuruluşu (European Cooperation in Science and Technology-COST Association) bünyesindeki COST Aksiyonu adı verilen uluslararası tematik ağlarda yer alan “CA20127 Sürdürülebilir Enerjide Biyorafineri Teknolojileri” alanında Çalışma Gruplarına (Working Group-WG) dâhil oldu. Öğretim Görevlisi Kümük, “WG1 Raw Materials for waste biorefineries”, “WG 2 Biorefinery Technologies” ve “WG 3 Biorefinery Applications” gruplarında çalışmalar yürütecek.

Çalışma gruplarına dâhil olan Öğretim Görevlisi Kümük böylece TÜBİTAK 2519 Cost Çalışma Grubu Destek Programına başvuru yapma hakkı da kazanmış oldu. TÜBİTAK 2519 – COST Çalışma Grubu Destek Programı kapsamında PTİ ve kurum hissesi hariç 1.250.000 TL’ye kadar olan projeler 36 aya kadar destekleniyor.

Öğretim Görevlisi Osman Kümük’ü tebrik eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Akademisyenlerimizin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği başarılar bizi gururlandırıyor. İSTE Ailesinin her üyesini, İskenderun Teknik Üniversitesinin bir temsilcisi, bayrak taşıyıcısı olarak görüyorum. Bu durumda elde ettiğimiz her başarı hepimizin ortak başarısına katkı sunan, İSTE’yi ileri taşıyan adımlar oluyor. Bu vesileyle bir kez daha gelişmemiz için beraber çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER