FATİH ANADOLU LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN İSTE’YE ZİYARET VE GEZİ

İskenderun Teknik Üniversitesi Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Etkinlikte öğrenciler ilk olarak üniversite ortamını keşfetmeye çalıştı.

FATİH ANADOLU LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN İSTE’YE ZİYARET VE GEZİ

Fatih Anadolu Lisesi Kültür ve Edebiyat kulübünün talebi üzerine gerçekleştirilen geziye lise öğrencileri 50 kişilik bir öğrenci grubu ile katıldı. İSTE’yi, kampüs ortamını, kampüs olanaklarını tanımak üzere gerçekleştirilen gezide fakülteler, kütüphane ve laboratuvarlar ayrı ayrı gezildi. Üniversitenin öğrencilere sağladığı olanaklar ve ayrıcalıklar akademisyenler tarafından öğrencilere aktarıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci bugün ziyarete gelen bu kentin gençlerinin yarın İSTE’li öğrenciler olarak burada olacaklarını ifade ederek “Ne kadar heyecanlı ve istekli olduklarını biliyorum. Tüm çabamız ve çalışmamız onlara daha iyi bir gelecek sunmak içindir. Bunun için üniversitemizde laboratuvar kuruyor; önemli merkezleri hayata geçiriyor ve değer inşa eden bir üniversite vizyonuyla emin adımlarla ilerliyoruz. Değerli öğrencilerimize kapımız her zaman açıktır” dedi.

Tanıtım ve gezi esnasında öğrenciler, üniversite ve bölümler hakkında hem bilgi edindi hem de alanında uzman kişilerle keyifli sohbet etme şansı buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER