İSTE MİMARLIK FAKÜLTESİ VE İTSO YÖNETİMİ LİMAKPORT’U GEZDİLER

İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, mimari tasarım dersi kapsamında LİMAKPORT İskenderun Limanı’nda incelemelerde bulundular.

İSTE MİMARLIK FAKÜLTESİ VE İTSO YÖNETİMİ LİMAKPORT’U GEZDİLER

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin oluru ile gerçekleşen teknik geziye, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Örnek, Mimarlık Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu, Öğr.Gör. Mimar Müfit Tennioğlu, Arş. Gör. Ayşe Nehir ile öğrenciler de katıldı.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Tennioğlu ve Genel Sekreter Figen Gül Dönmez de teknik gezide yer aldı.

Stratejik konumu itibari ile son derece önem arz eden ve Ortadoğu ya açılan Liman olma özelliği taşıyan İskenderun Limanı, son yıllarda konteyner terminalinin de kurulması ile işlerliğini ve kapasitesini büyük ölçüde arttırarak bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Mimarlık Bölümü öğrencilerinin mesleki deneyimlerine katkı sağlayan teknik gezi esnasında, LİMAKPORT İnsan Kaynakları birimi tarafından İSTE Öğrencileri ve İTSO Yönetimine de sunum yapıldı.

LİMAKPORT Ziyaretleri kapsamında, İskenderun Liman Gümrük Müdürü Melahat Özdemir de ziyaret edildi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Özdemir, İskenderun Limanı hakkında teknik bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER