Meslek Lisesinde ‘Sıfır Atık’ Projesi…

İskenderun Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında sürdürülebilir geri dönüşüm sağlamak üzere çalışmayı okul ve dışına da taşıdı.

Meslek Lisesinde ‘Sıfır Atık’ Projesi…

Ülke ekonomisine katkı sunmak ve geri dönüşümün daha da bilinirliğini sağlamak için okullarda düzenlenen sıfır atık projesi gönüllü öğrenciler ve veliler tarafından gerçekleştiriliyor. Okul tarafından düzenlenen proje kapsamında Sıfır Atık ve Geri dönüşümü sürdürülebilir hale getirilerek farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor.  

İskenderun Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler okula gelirken ve çevrelerinde gördükleri kağıt, pil ve plastik atıkları toplayarak okula getirip burada bulunan geri dönüşüm kutularına bırakıyorlar.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren okul Müdür yardımcısı Seçil Sarıkçıoğlu amaçlarının öğrencilerin doğru bilinçlenmelerine destek olmak, ülke ekonomisine katkı sunmak ve temiz bir çevrede sıfır atık ile yaşam sağlamak olduğunu söyledi.

Proje sorumlu öğretmenleri Nesrin Eren ve Nazım Düz ise “Okulumuzda öğrencilerimizle birlikte sosyol sorumluluk projeleri kapsamında ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Tüm okullar böyle bir çalışma başlattı, biz de ‘sıfır atık’ projesini sürdürülebilir kılmak için kapsamı genişlettik. Öğrencilerimiz, kullanmadıkları eşyaları da bu kapsam dahilinde geri dönüşüme katkı veriyorlar. Gönüllü öğrencilerimizin dışında, velilerimiz de bu projeye dahil olarak sıfır atıkla geri dönüşümü sürdürülebilir hale getirmek istiyoruz, çabalarımız güzel sonuçlar veriyor” diye konuştular.

Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ayrıca öğrenciler evlerinde giymediği tüm kıyafetleri getirip bir başka arkadaşının kıyafetiyle değiştirerek israfın da önüne geçmiş oluyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER