MÜDÜRÜ MESUT ÇERKO, ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

MÜDÜRÜ MESUT ÇERKO, ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Okulun Döner Sermaye İşletmesince Üretilen CNC Fiber Lazer Kesim Makinası ve CNC router(ahşap işleme) makinası ile ilgili bilgiler aldı.

Okulda CNC makineleri üreterek ve kullanarak öğrencilerin makineyle tanışmalarının sağlanmasından dolayı memnuniyetini belirtti. İl Müdürümüze CNC Router Makinasında işlenmiş Atatürk Tablosu hediye edildi.Mobilya alanında işletmelerde beceri eğitim gören öğrencilerden yaptıkları işler hakkında bilgiler alan Müdür Çerko, Ahşap sebzelik yapan öğrencilere sohbet etti ve işlerinde başarılar diledi.

Bilgisayar alanında yapılan Tarım İHA Projesi hakkında bilgi alan Çerko; öğrencilerin belirli ölçüde ilaçlama deposunu taşıyabilen, uydu koordinatları ile sınırları belirlenen tarım arazisini otonom ya da uzaktan kumanda ile ilaçlama yapabilecek İnsansız Hava Aracı hakkında bilgi aldı. İl Müdürü Çerko, okulda yapılan çalışmalar için, bütün öğretmenlere ve öğrencilere teşekkürlerini ileterek başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER