İTSO Başkanı Yılmaz, TOBB’da Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantılara katıldı

“İTSO Başkanı Yılmaz. Bölgemiz ve üyemizin sorunlarını en yetkili mercilere ilettik”

İTSO Başkanı Yılmaz,  TOBB’da Video Konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantılara katıldı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Koronavirüs salgınının etkilerinin en aza indirilebilmesi amacıyla,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde, video konferans uygulaması ile düzenlenen toplantılara katılım sağladı.

Koronavirüs salgınının ülkemizde etkisini göstermeye başladığı andan itibaren, TOBB tarafından Türkiye genelindeki 365 oda ve borsa başkanlarının katılımıyla video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantılarda, koronavirüs salgınının ekonomide meydana getirmiş olduğu sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüşmeler yapılmaktadır. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz tarafından, İTSO Üyeleri ile yapılan görüşmeler sonrasında, belirlenen tüm sorun ve çözüm önerileri ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmiştir.

Mart ayından itibaren tüm ülke genelinde etkisini gösteren COVİD-19 salgını sürecinde, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’nun katılımları ile Akdeniz Bölgesi Oda ve Borsa Başkanlarıyla İstişare Toplantısı, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımları ile düzenlenen istişare toplantılarına katılım sağlamıştır. Video konferans şeklinde gerçekleştirilen toplantılarda, İTSO Üyeleri tarafından iletilen tüm sorunlar-çözüm önerileri ilgilibirimlere  iletilmiş ayrıca  bölge ekonomisi hakkında bilgiler verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER