İTSO’DAN FUAT TOSYALI’YA DESTEK

Filyos Beldesi'nde, 1900 hektarlık alan üzerine kurulacak ve 2 milyar liralık kamu yatırımının tek bir bakan imzasıyla Fuat Tosyalı'ya verildiğini söyleyen Chp Milletvekili Ünal Demirtaş'ın İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'ndan tepki geldi.

İTSO’DAN FUAT TOSYALI’YA DESTEK

Yapılan açıklamada  "Son günlerde, bölgemizin önde gelen iş insanlarından olan ve odamızın değerli üyesi Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fuat Tosyalı hakkında olumsuz yönde çeşitli açıklamalar yapıldığını üzülerek izliyoruz. Yeterince aydınlatıcı bilgiler içermeyen bu açıklamaları doğru bulmuyoruz." dendi.

Tosyalı Holding'in alanında öncü ve cari açığı azaltmaya çalışan nadir şirketlerden biri olduğu belirtilen açıklamada şu sözlere yer verildi: 

"Ülkemizin cari açığını azaltmaya yönelik yatırımlar yapan ve istihdam sağlayan değerli şirketlerimizin, bu gibi açıklamalar yapılmak suretiyle yıpratılması hem bu şirketlere, hem bölgemize, hem de ülkemize zarar vermektedir. Tosyalı Holding alanında öncü, dünya çapında tanınırlığı olan, 3 kıtadaki 25 üretim tesisiyle ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan gerçek bir yatırımcıdır. İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan 5 şirketi bünyesinde barındıran, gurur duyduğumuz bir kuruluştur. Tosyalı Holding yalnızca Filyos’ta değil, yurtiçinde İskenderun, Gebze, Aliağa, Osmaniye, Yalova; yurtdışında ise Cezayir, Angola, Karadağ ve Senegal’de serbest piyasa ekonomisine uygun olarak yatırımlarına devam etmektedir. Bu yatırımlar, ülke olarak ihtiyaç duyduğumuz girişimci ruhunun en güzel örneklerini yansıtmaktadır."

Türkiye çapında önemli işlere imza attığı vurgulanan açıklamada Tosyalı Holding'e teşekkür edildi: 

"İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Türkiye çapında önemli başarılara imza atmış, bölgemizin güzide sanayi kuruluşlarından Tosyalı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fuat Tosyalı’ya bölgemizde gerçekleştirmiş oldukları yatırımlar, sağlamış oldukları istihdam ve bölgemize kazandırdıkları tüm değerler için teşekkür ediyoruz. Ülkemize ve bölgemize sağlamış oldukları katkılardan dolayı kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER