FIRAT

Kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu sadece ülkücü olduğu için değil, Ege Üniversitesi'nde Atatürkçü Düsünce Toplulukları ile birlikte tüm vatansever öğrencileri " Atatürk ve Bayrak İçin Ege'de Teröre Karşı Birlik Var " yürüyüşlerinde  birleştirebildiği için hedef alındı.

O bir uyanıştı. O bir itirazdı. O Anadolu'ya işgale gelen katilleri durduran Kuva-i Milliye'nin yaşadığımız yüzyıla yansıması idi. Bu yüzden de bölücü örgüt için bir tehditti.

Sıradan bir öğrenci bunalımında çıkan bir tantana da değil, bizzat pkk tarafından hedef gösterilerek şehit edildi.

Karşıt görüşlü öğrenci tartışmasında değil, alçak terör örgütünün şeref yoksunu mensupları tarafından, okulunu ve eğitim hakkını savunurken şehit edildi.

Mahkemenin, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümüne sebebiyet veren sanığın "PKK silahlı terör örgütünün amaç ve faaliyeti doğrultusunda bu eylemi gerçekleştirdiği anlaşılmakla ve sanığın üyesi bulunduğu silahlı terör örgütünün Devletin birliğini bozma ve ülke topraklarından bir kısmını Devlet idaresinden ayırma amacına yönelik olarak vahamet arz eden olayları gerçekleştirdiği, sanığın kabul olunan eyleminin amaç suçun işlenmesi doğrultusundaki örgütsel bağlılık ve ülke genelindeki organik bütünlüğüne göre amacı gerçekleştirme tehlikesi yaratabilecek nitelikte olduğu belirlenmiştir" kararı olayın basit bir karşıt görüşlü öğrenci kavgası olmadığınında ispatıdır.

Ülkücü olması hayatını kaybetmesinin nedeni değil, mücadelesinin nedenidir.

Ülkücü olduğu için kendi eğitimini,diplomasını, mezun olunca yapabileceği kariyerini geriye atarak meydana çıktı.

Ülkücü olduğu için annesini,babasını, vurgun olduğu bir çift göze olan aşkını geride bırakarak ; başkalarının çocukları,sevdikleri,arkadaşları okuyabilsin diye hayatını feda etti. Tehditlere aldırmadı.

MHP'li genç diye haberini geçiştirdiğiniz çocuk, kalbinde Türk Milletinden başka bir millete ve Türk Devletinden başka bir devletin sevgisine yer vermeyenlerin şehididir.

Ruhu şad olsun.
#FıratYılmazÇakıroğlu

Kaan Mehmet Tarhan

YORUM EKLE