1. Etap Dalış Akademisi temel atma töreni gerçekleştirildi

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Valilik-Belediye ve DOĞAKA ortaklığında Karamağara bölgesinde Dalış ve Yat Turizminin geliştirilmesi için 1. Etap Dalış Akademisi Projesi kapsamındaki tesisin temeline törenle ilk harç kondu.

1. Etap Dalış Akademisi temel atma töreni gerçekleştirildi

Kaymakam Ömer Faruk Gökçe, Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Kör, Siyasi Parti ilçe Başkanları, Belediye Meclis üyeleri düzenlenen temel atma törenine katıldı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’ın destekleriyle Hatay Valiliği- Yayladağı Belediyesi- Doğaka ortaklı Doğu Akdeniz’de Dalış ve Yat Turizminin geliştirilmesi projesi kapsamında Karamağara bölgesinde 1. Etap Dalış Akademisi temel atma töreni gerçekleştirildi.
Kaymakam Ömer Faruk Gökçe bu güzel projenin ilçeye kazandırılmasında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Rahmi Doğan, Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ve Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’a sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Karamağara bölgesinde Dalış ve Yat Turizminin geliştirilmesi için 1. Etap Dalış Akademisi Projesi kapsamındaki tesisin kazandırılmasında, Mimari alanda maddi manevi desteklerini esirgemeyen, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Tolga Depci ve İSTE öğretim üyelerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2022, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER