"Ağa Abi" Vefat Etti...

Milliyetçi Hareket Partisi 26.Dönem Hatay Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi, "Ağa abi" lakabıyla tanınan Mehmet Ahrazoğlu vefat etti.

"Ağa Abi" Vefat Etti...

Milliyetçi Hareket Partisi 26.Dönem Hatay Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi,  "Ağa abiMehmet Ahrazoğlu vefat etti.

Hatay'a hizmet için mücadele eden, yardımsever ve dost canlısı biri olarak tanınan Ahrazoğlu'nun ölümü ülkücü camia başta olmak üzere, bütün sevenlerini yasa boğdu.

Vefatı dolayısı ile sevenlerini büyük bir üzüntüye sokan Ahrazoğlu'nun vefatını öğrenen binlerce kişi sosyal medya aracılığı ile taziye mesajları yayınladı.

Mehmet Necmettin Ahrazoğlu Kimdir?

10 Mart 1955'te Hatay Kırıkhan'da doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Saadet'tir.

Makine Yüksek Mühendisi; Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Fen Bilimleri Enstitüsü Enerji Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı.

Almanya'da dil ve endüstriyel kalibrasyon konusunda PTB'de (Physikalisch-Tecnische Bundesanstalt/Münih) eğitim aldı. Kalite güvence ve yönetim sistemleri, iş sağlığı ve güvenliği, yönetim psikolojisi ve halkla ilişkiler, eğitimcilerin eğitimi, yönetici geliştirme, tetkik-baş tetkik görevlisi eğitimlerini aldı. TSE Makine ve Malzeme Laboratuvarı Müdürü, Bursa Bölge Müdür Vekili ve Mersin Bölge Müdürü olarak görev yaptı.

Ahrazoğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER