'AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!'

Terörle Mücadelede elde edilen büyük başarı, Türkiye’nin Cennet Köşelerinin yeniden keşfedilmesini sağlıyor.

'AMANOSLAR EKOTURİZME AÇILIYOR!'

Eşsiz manzarası, şifalı otlarıyla doğa tutkunlarını cezbeden o noktalardan biri de, Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Şarlağan Şelalesi.
Tarihi ve  stratejik öneme sahip  ve doğa dokusuyla ülkemizin en önemli turizm merkezi olma konumuna sahip Amanoslar’ın, eko turizme açılma konusunda Hatay Ak Parti Milletvekili ve TBMM Dijital mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman şu açıklamayı yaptı; “Amanos Dağlarının zengin bitki örtüsü ve yaban hayatının çeşitliliği kitaplara konu olmuştur. Dağlarımızı terörden temizleyen kahraman güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ederiz. 
Amanos Dağları sadece bölgemizin değil Türkiye’nin en önemli eko-sistemlerinden birine sahiptir. Amanoslar Flora ve faunasıyla heyecan verici bir alandır. 

Bu bölgemizin, doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılar, araştırmacılar ve şehirlerden sıkılan vatandaşlarımız İçin eşsiz bir turizm destinasyonu olduğunu görüyoruz.. Kültür ve Turizm Bakanlığımızla bu konuyu görüşüyoruz. Önümüzdeki günlerde Valiliğimiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığımızın ortaklığıyla dağlarımızla ilgili özel projeler geliştirip, buraları turistlerin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER