Antrepo yangını kontrol altına alındı

Hatay’ın Arsuz ilçesinde bir antrepoda meydana gelen ve 35 saattir devam eden yangın kısmi kontrol altına alındı, itfaiye ekipleri iş makineleriyle getirilen toprak ve su ile soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

Antrepo yangını kontrol altına alındı

Arsuz’un Nardüzü Mahallesinde fabrikalarla depoların bulunduğu bölgede yer alan antrepo önceki gece saatlerinde meydana gelen yangını söndürmek için HBB itfaiye ekipleri yoğun bir mesai harcadı. Bölgede büyük bir tedirginlik yaratan Antrepo yangınında içeride bulunan çoğunluğu yanıcı pamuk ve plastik maddeler nedeniyle uzun bir süredir alevler kontrol altına alınamadı. Havadan helikopterle de müdahale edilen yangında yükselen kara duman söndürme çalışmalarına katılan itfaiye ekiplerine de zor anlar yaşattı.

Güçlükle sürdürülen söndürme çalışmalarında depoda bulunan yanıcı maddelerin için için yanması, yangını kontrol altına almayı zorlaştırdığı ifade edildi. Bugün öğle saatlerinde zemin kattaki yangın kontrol altına alınırken, iş makineleriyle getirilen toprak, arasözlerle taşınan suyla soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Bu arada Antreponun bodrum kısmında ise yangının devam ettiği, söndürme ve kontrol altına alınma çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.          

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER