Bakan Hulusi Akar ve komuta kademesi Suriye sınırında!

Son dakika bilgisine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bakan Akar, Esed rejiminin Türkiye'nin toprak bütünlüğüyle ilgili skandal açıklamalarına tepki gösterdi, "Hatay'la alakalı pervasız açıklamalar duyuyoruz, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, ancak bizim toprağımızda gözü olanların gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür." dedi.

Bakan Hulusi Akar ve komuta kademesi  Suriye sınırında!

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'a geldi.

Hatay Havalimanı'nda Vali Rahmi Doğan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, 6. Kolordu Komutanlığı Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığı'na gitti. Daha sonra Harekat Merkezi'ne geçen Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, faaliyetlere ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi.

Bakan Akar ve komutanlar, daha sonra sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

ESED REJİMİ'NİN 'HATAY' HADSİZLİĞİ SONRASI GERÇEKLEŞTİ

Bakan Akar'ın bu ziyareti Esad Rejimi tarafından Hatay ile ilgili kullanılan skandal ifadelerin ardından gerçekleşti.

BAKAN AKAR'DAN SKANDAL AÇIKLAMAYA TEPKİ

Bakan Akar, Esed rejiminin Türkiye'nin toprak bütünlüğüyle ilgili açıklamaları üzerine, "Hatay'la alakalı pervasız açıklamalar duyuyoruz, koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, ancak bizim toprağımızda gözü olanların gözlerinin ne hale geldiğini tarihi okuyanlar görür." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER