Bakan Soylu, maske stokları yapan firmalar için 12 saat süre verdi. Ya piyasaya sürün yada el koyarız.

Bakan Soylu, maske stokları yapan firmalar için 12 saat süre verdi. Ya piyasaya sürün yada el koyarız.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eş zamanlı yapılan operasyonlarda maske stokları yapan firmaları tespit ettiklerini belirterek, "Maske stokları yapan firmalar 12 saat içinde depolarında yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maske stoklarını depolarında tutan ve piyasaya sürmeyen firmalara 12 saat verdiklerini, aksi halde fabrikalara el konulacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Instagram hesabında canlı yayın yaptı. Bakan Soylu, "Eş zamanlı olarak yaptığımız baskınlarda maske stoğu yapan firmalar tespit ettik. Maske stokları yapan firmalar 12 saat içinde depolarında yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız." ifadelerini kullandı.

Soylu stok yapan firmaların fabrikalarına el koyacaklarını açıklayarak, ''Bazı maske üreticileri maskeleri depolarında tutup bakanlığa satmıyorlar. Bu sabah 08:00'de eş zamanlı baskın yaptık ve bakanlıkla anlaşma yapmaları için onları uyardık. Yarına kadar süreleri var yoksa fabrikalarına el koymaktan çekinmeyiz.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 01:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER