Başkan Tosyalı: ''Zabıta Teşkilatı’mızın 196’ncı yılını kutluyoruz''

Zabıta Teşkilatı’nın 196. kuruluş yıldönümü dolayısıyla İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Kemal Nadir Ünal, Zabıta Müdürü Bekir Aksoy ve Zabıta personelleri ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Başkan Tosyalı: ''Zabıta Teşkilatı’mızın 196’ncı yılını kutluyoruz''

Başkan Yardımcısı Ünal, chat line for women, halkın huzur ve esenliği için gece-gündüz demeden çalışan Zabıtanın önemli bir görev yürüttüğünü söyledi.

Zabıtaların ‘Önce İnsan’ anlayışıyla hizmet verdiğini aktaran Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, “1826 yılında kurulan ve köklü bir kurum olan Zabıta Teşkilatı’mızın 196’ncı yılını kutluyoruz. Zabıta müessesi sadece üniformadan ibaret değil. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücüdür. Kanun ve nizamlar çerçevesin de görevini yerine getiren Zabıtanın amacı halkın huzurunu ve esenliğini sağlamaktır. Zabıta Teşkilatı’mız her zaman vatandaşa yol gösterici, giydiği üniforma ile halkın esenliğine hizmet etme bilinciyle hareket etmektedir. ‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ anlayışı içerisinde ‘Önce İnsan’ parolası ile hizmet yapan Zabıtamız bu amaç doğrultusunda fedakârca çalışmaktadır. Bu sebeple görevleri hem çok zor hem de çok kutsaldır. Gece-gündüz demeden özveri ile çalışan Zabıta çalışanlarımızın ve ailelerinin Zabıta Haftasını kutluyor, bu zorlu görevlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER