BİLİM İNSANI MURAT KAPLAN VE SEVAL KİRMİT YAZAR İGC’YE ZİYARET ETTİ

Kentimize bazı konferans ve eğitimler vermek üzere gelen Antalya Bilim Üniversitesi’nden Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

BİLİM İNSANI MURAT KAPLAN VE SEVAL KİRMİT YAZAR İGC’YE ZİYARET ETTİ

Yaptığı araştırmalar ve uzmanı olduğu beden dili, analizi ve el yazısının hayata yansımaları gibi konularda büyük ilgi gören bilim insanı Murat Kaplan, İGC Başkanı Diyap Atar ve üyeler tarafından misafir edildi.

Kentimizin saygın iş insanı ve kitapları ile dikkat çeken Seval Kirmit Yazar’ın da eşlik ettiği Murat Kaplan, “İskenderun güzel bir şehir. Antalya’dan gelirken burada aynı Akdeniz iklimi ve ortamı bulacağımı biliyordum. Ancak beklediğimden daha çok güzellikler ile karşılaştım. Özellikle insanların konukseverliği ve samimiyeti beni çok etkiledi.

Her gittiğim ülkede, şehirde farklı insanlarlarla karşılaşmak, onların analizini yapmak deneyimlerimi arttırdı. Kişinin kendine özgü duruşu size fikir verebiliyor. Ancak diplomatik, siyasi, kurumsal ve belli kitleye hitap eden insanlar beden dilini iyi kullanmak durumundalar. Çünkü beden dilini nasıl kullandığınız karşı tarafa mesaj verir. Bu mesajların eğitimini alan veya farkında olan insanlar sizi konuşma olmadan okuyabilir. Biz bunun eğitimini her alana taşımanın çabasını veriyoruz” dedi.

YAZAR: ‘BU BULUŞMA BİLİM ADINA ÖNEMLİYDİ’
Seval Kirmit Yazar ise konuşmasında “Murat hocamızın uzmanlık alanını oluşturan konulardaki deneyimlerinden yıllardır yararlanan biri olarak İskenderun’daki farklı toplantılar ile daha çok kitleye ulaşmak amacı doğrultusunda buluşmaları gerçekleştirdik. İTSO’da iş insanları, İSTE’de gençler ve burada siz değerli basın temsilcileri ile bir araya gelme onuru yaşadık. Bizi misafir ettikleri için cemiyetinize sayın başkan Diyap Atar nezdinde teşekkür ediyorum” dedi.

‘ÇOK DONANIMLI BİR BİLİM İNSANINI MİSAFİR ETTİK’
İGC Başkanı Diyap Atar, “Sayın Murat Kaplan bizlere beden dilinin nasıl uygun ve sağlıklı olması gerektiği konusunda yadınlatıcı bilgiler verdi. Çok donanımlı bir bilim insanını misafir etmekten memnun olduk. İleride tekrar bir araya gelmek bizleri ayrıca memnun edecektir. Kendilerine ve bu buluşmayı sağlayan sayın Seval Kirmit Yazar’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN DİYAP ATAR’A KİTAP HEDİYE ETTİ
Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan, ziyaret sonunda en kısa zamanda cemiyet üyelerine de bir seminer vermeyi umut ettiğini belirterek imzaladığı kitaplarını hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER