“Biz Takımız Projesi” 3.üncü durağı Altınözü...

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin spor yoluyla sosyal uyumuna katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen “Biz Takımız Projesi” kapsamında Hatay ve Trabzon’dan gelen misafirler Altınözü’nün güzelliklerine hayran kaldı.

“Biz Takımız Projesi”  3.üncü durağı Altınözü...

“Biz Takımız Projesi” kapsamında gerçekleşen gezi programının 3. günü misafirlerin durağı Altınözü oldu. Altınözü programında ziyaretçiler ters ev, vagon kafe, asma köprü, cam teras, dev salıncak gibi sosyal alanlar da vakit geçirdi.

ALTINÖZÜ’NÜN TARİHİ DOKULARINA YAKINDAN TANIKLIK ETTİLER

Hatay ve Trabzon’dan gelen misafirlerin katıldığı 3. gün programında misafirler Millet Bahçesi gezisinin ardından Altınözü Zeytinyağı Müzesi ziyaret edilerek Zeytinyağının tarihsel geçmişi ve Altınözü’nün simgesi olan Zeytinin işlenişi hakkında bilgilendirildi. Aynı zamanda tarihi değere sahip Altınözü Tokaçlı kilisesini de gezen ziyaretçiler Altınözü’nün tarihi dokularına yakından tanıklık etti. Altınözü’nün tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini herkesin görmesi gerektiğini belirten misafirler, keyifli vakit geçirdiklerini belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER