Düğünyurdu Mahallesinde hatırlatma dozu yoğunluğu

Covid 19 vakalarının yurt genelinde olduğu gibi İskenderun’da da arttığı şu günlerde kent merkezine uzak yerleşim yerlerinden Düğünyurdu Mahallesi (Cebike köyü) sakinlerine muhtarlıkta hatırlatma aşıları muhtarlıkta yapıldı.

Düğünyurdu Mahallesinde hatırlatma dozu yoğunluğu

İskenderun İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri ulaşımı zor olan, merkeze uzak mahallelerde yaşlı ve engelli olan vatandaşlara aşıyı yerinde yapma uygulamasını sürdürüyor. Mahalle Muhtarı Seyfettin Çöloğlu tarafından camiden yapılan anons ile hatırlatma aşısı yapılmak istenenler mahalle meydanına davet edildi. Artan Covid 19 vakaları nedeniyle yaşlı ve engelli olan vatandaşlar öncelikli olmak üzere sağlık ekiplerinin konuşlandığı meydanda bir araya gelindi. Cebike Mahalle muhtarlığının talebi üzerine İlçe Sağlık müdürlüğünün koordinasyonunda aşı tanımlı vatandaşlara hatırlatma dozları vuruldu.

Covid 19 ile mücadele kapsamında yürütülen aşı çalışmasına İskenderun İlçe Sağlık müdürü Volken Yeter de katıldı.

Mahalle muhtarı Seyfettin Çöloğlu ise mahalleye gelen sağlık ekiplerine çok teşekkür ederek bu uygulama ile hem hastanelerde yığılmanın önüne geçildiğini, hem de yaşlı, engelli vatandaşların bulundukları yerde hatırlatma aşılarını yaptırma kolaylığı sağlandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2022, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER