Ekmek zammı 1 Nisanda uygulanacak

İskenderun Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Şenöz, artan maliyet fiyatları nedeniyle, önümüzdeki günlerde uygulanacak ekmek fiyatının 2.75 TL olacağını söyledi.

Ekmek zammı 1 Nisanda uygulanacak

Fiyat teklifinin bakanlıkça onaylanmasının ardından uygulanmaya konacağını kaydeden Şenöz; “Bizim birliğe yapmış olduğumuz, gelen zamları tolere etmek amaçlı, ekmek fiyatlarına yapılacak artış ile ilgili bir teklifimiz olmuştu. İskenderun Fırıncılar Odası olarak biz 200 gr. ekmek için 3 TL istemiştik. Birliğimiz bize, komisyondan çıkan 200 gr’lık ekmek fiyatının 2.75 TL olduğunu bildirdi. Komisyondan bu şekilde çıktı, bakanlığa gitti fiyat tarifemiz. Onaylandıktan sonra, birliğimizin bize bildirmesiyle uygulamaya geçeceğiz. Büyük ihtimalle bu hafta sonu gibi başlarız diye düşünüyorum” dedi.

RAMAZAN PİDELERİ

1 NİSAN’DA SATIŞTA

Ramazan pidelerinin de 1 Nisan tarihi itibariyle satışa sunulacağını ifade eden Şenöz; “Ramazan pideleri için iki çeşit uygulama düşünülebilir. Tekli ve çifteli olarak. Susamlı ve sade olarak satışa sunulacak. Her birinin fiyatı da tabi farklı olacak. Bakanlık onayının ardından bize gelecek tarife de normal ekmeğin, tekli ve çifteli, susamlı ve susamsız pidelerin de fiyatları belirlenmiş olacak. Ramazan pideleri büyük ihtimalle 1 Nisan tarihi itibariyle satılmaya başlayacaktır. 1 Nisan akşamüzeri pideleri alabiliriz. İskenderun halkına ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı ramazanlar diliyorum. Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER