ENVITEC 'in alakasız basın açıklamasına İBRAHİM GÜL'den yanıt gecikmedi !!!

ENVITEC 'in alakasız basın açıklamasına İBRAHİM GÜL'den yanıt gecikmedi !!!

Son günlerde üstüste iddialarla gündeme gelen ENVİTEC firması;

Haksız yere işten çıkarmaTonaj Hırsızlığı ve Kaçak Elektrik Kullanımı iddialarından biri olan kaçak elektrik kullanımı ile ilgili  iddiaya bir basın açıklaması ile cevap vermek istedi.

Fakat, sorun şu ki; iddia edilen elektrik hırsızlığının zaten Enerjisa’dan yapılmadığı yönünde. 

Belediyenin sayacından elektrik çekip, Envitec firmasının makinalarını çalıştırdıkları, yakalanınca da 2010 yılında 525 bin lira ceza ödedikleri belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yerel gazetelerde yer alan haberlerde kimsenin dile getirmeye cesaret edemediği konuları, işten çıkarılan personellerin mağduriyetini öğrenince dile getiren Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL, 

Envitec firmasının bu şehrin sırtına bir yük olduğunu, hizmetten çok yaşattığı sorunlarla gündemden düşmediğini, ya İskenderun Halkına saygı içinde hizmete devem etmesini yada biran önce bu şehri terketmesi gerektiğini belirtti.

İlgili iddiaları gündeme getiren Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL; 

"Bir ilçenin Belediye Başkanı olmaktan daha fazla bu şehirde yaşayan biri olarak Envitec’in şehrimizde görevini yapmadığını ve bizim sırtımızdan haksız yere milyon dolarlar kazandığından eminim.

Günü zamanı gelince bu hırsızlar bunun hesabını verecektir." diyerek, yayınlanan belgelerin iddia edilen hırsızlıkla alakası olmadığını belirterek devamında şunları ifade etti.

"Envitec firmasının elektrik hırsızlığı yapmadığının ispatı değildir.

Çünkü hırsızlık İskenderun belediyesinin elektrik sayacından elektrik alınarak Envitec firmasının çöp fabrikasındaki makinelerini çalıştırma yöntemi ile yapılmıştır.

Yusuf Civelek başkanımızın döneminde bu hırsızlar yakalanmış ve Envitec firması hakkında yapılan işlemler neticesinde Envitec firması hırsızlığının bedeli olarak 525 bin lira pada cezası ödemiştir.

Cezanın tam rakamı küsuratı olabilir.

Bu cezaya şahitlik edecek eski belediye meclis üyelerimizde mevcuttur.

Bu yapılan bilgilendirme benim yazdığım sosyal medya paylaşımlarının ve bunu haber yapan gazetelerin haberinin cevabı değildir. 

Envitec firması yine Yusuf Civelek Başkanımız döneminde işçilerine mobing uygulamış ve bu yapılana ben, MHP İskenderun İlçe Başkanlığı dönemimde karşı durmuşumdur.

Mobing olayı şöyle olmuştur.

Envitec firması ile Envitec firmasının çöp fabrikası olarak kullandığı araziye komşu olan Düğünyurdu (Cebike) köyü muhtarımız arasında kişisel bir mahkemelik olay olmuştu.

Envitec firması bu mahkemelik meseleyi bahane ederek 18 tane Cebikeli çalışanının işine son verdi.

Ben Yusuf Civelek Başkanımı aradım ve durumu arz ettim. İşten çıkarılan arkadaşlarının tek suçunun Envitek firmasının mahkemelik olduğu muhtarla aynı köyden olmak olduğunu anlattım.

Yusuf Civelek başkanımda böyle bir haksızlığa meydan vermeyeceğini söyleyerek işten çıkarmaları durdurdu.

İşte Envitec böyle kural tanımaz, kanun bilmez zorba ve mobingçi bir şirkettir.

Bu şirkete sahip çıkmak bu rezilliklere ortak olmak demektir. Kim sahip çıkıyorsa bu alçaklıklara ortaktır.

Ben sizinde aracığınız ile Envitec firmasının sahipleri ve yöneticilerine soruyorum.

Envitec Belediyenin elektrik sayacından hat çekerek kendi makinelerini çalıştırdımı?

Envitec firması İskenderun Belediyesine ait elektrik sayacından elektrik çaldıysa bunun karşılığında İskenderun Belediyesine ne kadar ceza ödedi?

Envitec firması İskenderun Belediyesinden kaç yıl süre ile elektrik kullanarak kendi çöp fabrikasındaki makineleri çalıştırdı.?

Envitec firması İskenderun Belediyesinin elektrik sayacını kullanması karşılığında birilerine rüşvet vermişmidir?

Envitec’in çapsız hırsız yöneticileri bu soruların cevabı olan evrakları gazetecilere versinler sizde onları yayınlayın lütfen.

Envltec’in arkasında durmak onun hırsızlığına ortak olmaktır. Şerefli namuslu kimse bunu yapmaz.

Envitec kamu vicdanında suçludur ve kendini aklama çabaları kendilerini dahada rezil duruma düşürmektedir.

Envitec basına baskı yapmak yerine işini yapmalıdır." dedi.

Ayrıca iddiaların bazıları sebebi ile Envitec firmasının işlerine son verdiği çalışanlarla röportaj yapan Gazeteci Cuma KESEROĞLU'nun haberini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://bit.ly/2VNBQvK

İşte KAÇAK KULLANIM iddiasına verilen, fakat aslında asıl kaçak kullanımın cevabının olmadığının belirtildiği belge.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER