"Hakkını helal et bize Şehidim"

Altınözülü Piyade Er Mehmet Günay dualar ve gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.

"Hakkını helal et bize Şehidim"

Bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Altınözülü Piyade Er Mehmet Günay dualar ve gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı.


Hakkari’nin Çukurca ilçesi Baski Tepe üs bölgesi mevkiinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda Tokatlı Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora ile birlikte şehit düşen Altınözü Kıyıgörenli Piyade Er Mehmet Günay, İl Müftü Yardımcısı İrfan Açık’ın kıldırdığı cenaze namazı sonrasında dualar ve gözyaşları arasında vatan toprağına emanet edildi. Şehidimizin cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, CHP Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, siyasi parti temsilcileri, şehidimizin ailesi ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Salgınla mücadele kapsamında sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen cenaze töreninde şehidimizin ay yıldızlı al bayrağa sarılı tabutu dualar ve gözyaşları arasında vatan toprağına teslim edildi. Törenden sonra şehidimizin anısına saygı atışı yapıldı. Bekar olan Şehit Piyade Er Mehmet Günay 21 yaşındaydı.

Şehidimize Allah’tan Rahmet,Yüce milletimize ve ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER