Hatay'da asfalt çalışması sırasında su borusu patladı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde asfalt çalışması sırasında yaşanan şehir içi su şebekesi boru patlağının yarattığı olumsuzluklar vatandaşların tepkisine ne neden oldu.

Hatay'da asfalt çalışması sırasında su borusu patladı

İskenderun Kanatlı Caddesi ile Hürriyet Mahallesinde gerçekleştirilen asfalt çalışmaları sırasında şehir içi su şebekesi borusunun patlaması sonucu tonlarca su boşa sokağa aktı.

Akşam saatlerinde şehir şebekesini besleyen su borusunun patlaması sonucunda akan su yüzünden cadde sulara gömüldü. Olaya kısa sürede HATSU ekipleri müdahale etti ve çalışmalar gece de sürdü. HATSU ekipleri boru patlağı arızası yüzünden bölgenin suyunu kesti, ancak şebeke içerisindeki suyun tamamı boşalmadan onarım çalışması başlatılamadı. Bu arada şehrin birçok noktasında bulunan itfaiye su tahliye borularının vanaları açılarak şebeke içerisindeki suyun tamamı altyapı drenaj kanalına verildi. Ekipler patlayan şebeke borusunun onarılması için tüm suyun boşaltılmasını beklediler.

Hürriyet Mahallesinde yaşanan su arızası yüzünden geceden sabaha kadar uygulanan kesindi nedeniyle birçok mahalle susuz kaldı. Gece boyu HATSU ekipleri de yaptığı çalışma sonucu sabah saatlerinde kesinti uygulanan yerlere su verilmeye başlandı.

Bu anlarda ise suyu boşa aktığın gören çok sayıda vatandaş, bir arıza için şebeke suyunun boşa akıtılmasına tepki göstererek HATSU’nun bu tür arızalarda şebekenin tamamını boşaltma yerine belli mesafelerde ara vana konulması konusunda bir çalışma yapması gerektiğini ifade etti.  

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER