Hatay'da Uzun Çarşı sular altında kaldı

Hatay’ın Antakya ilçesinde sağanak yağış yüzünden taşan yağmur suları Tarihi Uzun Çarşının içinden sel gibi aktı, bu durumdan esnafla vatandaşlar olumsuz yönde etkilendi.

Hatay'da Uzun Çarşı sular altında kaldı

Yurdun birçok yerinde olduğu gibi sağanak yağış Hatay’ın birçok ilçesinde da etkili oldu. Dün geceden itibaren başlayan yağmur zaman zaman gün içerisinde sağanak şeklinde yağdı. Antakya’da kuvvetli yağış yüzünden taşkınlarla karşı karşıya kalındı, yollarda su birikintileri oluştu. Her yağışta olduğu gibi taşan yağmur suları, yine Uzun Çarşı’nın içinden sel gibi aktı. Antakya tarihi Uzun Çarşı esnafı, bir kez daha sel gibi akan yağmur suyu yüzünden olumsuz yönde etkilendi, mağdur oldu, vatandaşlar da akan suyun içinden geçmek zorunda kaldı.

Çarşıda esnaf her yağmurda karşılaştığı bu olumsuzluk yüzünden bu sorunun çözümlenmemesine tepki göstererek “Yıllardır yaşadığımız bir sorunu bir belediye neden çözemez anlamış değiliz. Her kuvvetli yağışta uzun çarşıyı sel alıyor. Biz malzemelerini kurtarmak için yoğun çaba harcamak zorunda kalıyoruz.  Çarşı esnafı olarak bu olumsuzluktan bıktık. Yetkili kurumları bu sorunu çözmeye davet ediyoruz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER