Hatay'dan Bodrum'a giden otobüs yandı!

TEM otoyolu Tarsus-Pozantı istikameti Damlama bölgesinde seyir halindeki Hatay-Bodrum istikametine giden ve 18 yolcusu bulunan otobüste çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Hatay'dan Bodrum'a giden otobüs yandı!

Edinilen bilgilere göre, özel bir firmaya ait Hatay-Bodrum istikametine yolcu taşıyan Ö.F.B.'nin kullandığı 31 AHS 536 plakalı yolcu otobüsünün alt bölümündeki elektrik aksamından çıktığı düşünülen yangını fark eden sürücü güvenlik şeridine park etti. Gece saatlerinde meydana gelen yangında kısa sürede yolcular otobüsten tahliye edildi. Bu arada alevlere yangın tüpleriyle müdahale edilmeye çalışıldı, ancak alevler hızla aracın tamamını sardı.

Otobüste bulunan 18 yolcu zarar görmeden tahliye edilirken, 112 Acil çağırı merkezine yapılan ihbar üzerine olay yerine sevk eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri aracın tamamını saran alevleri söndürmek için tazyikli su sıktı.

Şans eseri yaralananın olmadığı olayda yolcular başka bir otobüse alındı ve yola devam ettiler. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabası sonucu söndürülen araç ise kullanılamaz hale geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER