HATSU İskenderun GES’den iki yılda 2,3 milyon TL'lik tasarruf

HATSU (Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) İskenderun GES (Güneş Enerji Santrali) enerjisi üretimiyle iki yılda 2 milyon 307 bin 103 TL tasarruf sağlandığını açıkladı.

HATSU İskenderun GES’den iki yılda  2,3 milyon TL'lik tasarruf

HATSU yaptığı yatırımla temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek tasarruf yapmayı sürdürüyor. 

İskenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin elektrik enerjisini karşılamak adına Güneş Enerji Santrali’ni inşa eden ve içme suyu depolarının enerjisini karşılamak için de güneş enerji panelleri yerleştiren HATSU Genel Müdürlüğü, attığı adımlar sayesinde hem enerji tasarrufu hem de enerjiden maddi tasarrufuyla dikkat çekiyor.

Genel Müdürlük, HATSU’nun yüksek verimliliği olan, çevreye zarar vermeyen, tükenmeden sürekli kendisini yenileyen enerji kaynaklarına yöneldiğinin altını çizerek şunları kaydetti: “Yatırımlar geliştirdi ve İskenderun Güneş Enerji Santrali 2020 Mayıs ayında faaliyete başladı. Bugüne kadar 2 milyon 262 bin 834 kWh elektrik enerjisi üreterek 2 milyon 307 bin 103 TL tasarruf sağlandı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER