İlçelerde ana arter yollar trafiğe kapatılıyor.

İlçelerde ana arter yollar trafiğe kapatılıyor.

Haber : Mustafa TOPAL

İskenderun'daki Şehit Pamir, Ulucami ve Sahil yolu gibi ana arterler corona virüs salgınıyla ilgili ulaşıma kapatıldı.İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Şehit Pamir caddesine şerit çekerek araç geçişine kapattı..

  

İskenderun'da olduğu gibi Dörtyol Payas'ta da ana arterler araç trafiğine kapatıldı.

EVLERE GİDEN BERBERE CEZA
İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeye göre tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs tedbirleri kapsamında berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetleri 21 Mart itibariyle durdurulmuştu. Evlere tıraşa giden berberlere de ceza yazılacağı öğrenildi.
Eve giden berbere 3 bin 150 TL ceza kesilecek

POLİS ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİN VE VATANDALARIN ATEŞİNİ ÖLÇTÜ
Hatay Genelinde polis ekipleri giriş ve çıkışlarda tek tek araçları denetledi
Korona virüs önlemleri kapsamında Erzin Dörtyol İskenderun Payas ilçesi giriş ve çıkışlarında oluşturulan kontrol noktalarında midibüs, otobüs ve özel araçlarıyla vatandaşlar denetlendi. Ekipler, araçların doluluk oranlarına bakarken, sağlık ekipleri de seyahat eden vatandaşların ateşlerini ölçülerek, kontrollerini yaptı.

  

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda alınan korona virüs önlemleri kapsamında polis ekipleri, İstanbul'un çeşitli noktalarındaki giriş ve çıkış noktalarında denetimlere başladı. Bu kapsamda Dörtyol Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, İskenderun Arsuz Kavşağı, TEM Otoyolu Payas Dörtyol kavşağı, E-5 Karayolu Dörtyol Adana E5 Karayolu mevkisi ve Dörtyol Şaban Uçar Bulvarı'nda denetim yaptı. Denetimlerde midibüs, otobüs, özel araç ve servis araçlarını durduran ekipler, sürücülere yasağa uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Sağlık ekipleri de, seyahat eden vatandaşların ateşlerini ölçülerek, kontrollerini yaptı.
Denetimlerin aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER