İskenderun'da ‘Bayramınız Kemerli olsun’ Denetimi Yaptı

İskenderun’da Kaymakam İskender Yönden, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş ile ekipleri bayram öncesinde sürücülere emniyet kemeri denetimi yaptı, bilgilendirme broşürü dağıttı.

İskenderun'da  ‘Bayramınız Kemerli olsun’  Denetimi Yaptı

Trafik Güvenliğinin Sağlanması ve Emniyet Kemerinin önem ve önceliği hakkında bilgilendirme ve farkındalık programına Kaymakam İskender Yönden, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Tayfun Bülbül ve trafik ekipleri katıldı.

"Bayramınız Kemerli Olsun" mottosuyla ülke genelinde tüm İl ve İlçelerde eş zamanlı yapılan uygulamada trafik güvenliği ve emniyet kemeri denetimleri gerçekleştirildi.

İskenderun Şehit Pamir Caddesi başlangıcında yapılan ve kentin muhtelif yerlerinde devam eden program kapsamında "Trafikte emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası can kaybını yüzde 45, ağır yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığına dikkat çekilerek, konu ile ilgili hazırlanan broşür ve çeşitli hediyeler araç sürücüleri ile yolculara dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER