İskenderun’da Katoliklerin paskalya coşkusu…

Tüm Dünya’da Katolikler tarafından Cumartesi günü kutlanan Paskalya Bayramı, İskenderunlu Katoliklerce de coşku ile kutlandı.

İskenderun’da Katoliklerin paskalya coşkusu…

İsa Mesih’in ölümden dirilişinin anıldığı Paskalya Bayramı, İskenderun Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi’nde düzenlenen görkemli bir ayinle kutlandı. İskenderun Katedralindeki ayini Anadolu Havarisel Vekili ve Episkoposu Paolo Bizzeti yönetti.

Kilise Pederi Dariusz Dogondke'nin de eşlik ettiği Kutsal Ayin, kilise bahçesinde yakılan ateşin etrafındaki törenle başladı. ‘İsa’nın Işığı’nı simgeleyen ateşle Paskalya Mumunun yakıldığı bahçedeki törenin ardından pederin önderliğinde tüm cemaat üyeleri, bahçede kısa bir tur atarak hep birlikte kiliseye girdiler. Karanlık olan kilise, ayine katılanların ellerindeki mumlarla aydınlandı.

Kilise içerisinde devam eden ayinde; Paskalya Bayramı’nın, tüm dünyaya barış getirmesi, insanları yanlış düşüncelerden, hastalıklardan ve kötülüklerden uzaklaştırması, hastaları da sağlığına kavuşturması, evlerinden uzakta olan mültecileri evlerine ulaştırması yönünde dualar edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER