Kadınlar için Eğitim Atölyesi

Hatay’ın Payas ilçesinde “Payas’ta Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim Atölyesi İçin Ekipman Sağlanması Projesi” hayata geçirildi. Japonya Ankara Büyükelçiliği Diplomatı Akifumi Doma ziyaret etti.

Kadınlar için Eğitim Atölyesi

Payas Belediyesi ile Hatay Vakfı’nın kadın istihdamının arttırılmasına yönelik olarak ortaklaşa hazırladıkları ve Japon Büyükelçiliği tarafından desteklenen “Payas’ta Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim Atölyesi İçin Ekipman Sağlanması Projesi” hayata geçti.

Payas Belediye binasında Proje kapsamında kurulan eğitim sınıfları ve yapılan çalışmaları yakından takip etmek ve proje sahipleri ile tanışmak amacıyla Japonya Ankara Büyükelçiliği diplomatı Akifumi Doma incelemelerde bulundu. Payas Belediyesi ve Payas STEM Yapay Zeka Merkezi’ ziyaretinde proje ve yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Proje kapsamında yılda 180 kadına "Lazer CNC, 3D Modelleme, Baskılama, Ahşap Tasarım ve E-ticaret" alanlarında eğitimler verilecek. Kadınlar, aldıkları eğitimler sayesinde hem bir meslek sahibi olabilecek hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER