Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli'den bir ilk...Havadan dezenfekte...

Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli’nin girişimleri neticede ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki evlerin üzerine zirai ilaçlama uçağıyla havadan dezenfektan atıldı.

Coronavirüsle mücadele kapsamında kararlı olduklarını ve vatandaşlarımızın sağlığının kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli;

“Bugüne kadar ilçemiz geneli ve bağlı mahallelerimizde salgına yönelik aldığımız tedbirlere bir yenisini daha ekledik. İlçemize bu illeti geçirmeme konusunda son derece kararlıyız ve bu kapsamda alınması gereken tüm önlemleri alıyoruz. İlçe Kaymakamımız Sayın Ercan Kayabaşı’yla birlikte yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde böyle bir kanıya vardık ve ilçemizi havadan dezenfekte etmeye karar verdik. İlçemiz genelinde meydan, cadde, sokak, işyerleri, pazar yerleri ve halkın yoğun olarak bulundu bölgeleri Belediyemiz ekipleriyle günlük olarak dezenfekte ediyoruz. Bugün de bir ilki gerçekleştirerek ilçemizi havadan dezenfektan ile dezenfekte ettik. Bizler vatandaşlarımız için mesai kavramı, gece gündüz dinlemeden mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu kapsamda bizlere yardımcı olmalarını istiyor ve evlerinden çıkmamalarını önemle rica ediyoruz. Ayrıca katkılarından dolayı desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Ercan Kayabaşı Beyefendiye, Kıymetli abim Ahmet Anılar’a teşekkürü borç bilirim.” dedi.

Uçakla yapılacak dezenfektan çalışmasını Belediye hoparlöründen kendisi anons ederek vatandaşlarımıza duyuran Başkan Deli, bu kapsamda da bir ilke imza attı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER