MHP’li Kaşıkçıdan İnşaat Mühendileri Odası’na: “Bölücülerin sözcülüğünü yapıyorlar”

MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında, İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nin adeta bir muhalefet partisi gibi çalıştığını savundu

MHP’li Kaşıkçıdan İnşaat Mühendileri Odası’na: “Bölücülerin sözcülüğünü yapıyorlar”

Türkiye’de 130 bin mühendisin İMO’ya bağlı olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “Son zamanlarda kendisi gibi düşünmeyen şube başkanlarına karşı peş peşe soruşturma açmaktadır.” dedi.

İMO Genel Merkezi’nin dar bir kadro elinde hapsolduğunu belirten Kaşıkçı, “Genel merkez, sadece kendilerinin istedikleri illere şube açılmasına müsaade ediyor. Çünkü kendileri gibi düşündükleri adamların şube başkanı olmasını ve onların da seçim zamanı Ankara’ya gelip kendilerini seçmelerini istiyorlar dedi.” dedi.

“İMO Genel Merkezi Muhalefet Partisi gibi çalışıyor”

İMO Genel Merkezi’nin kendileri gibi düşünmeyen üyelerine de peş peşe soruşturma açtığını belirten Kaşıkçı, “ İMO Genel Merkezi’nin bir muhalefet partisi gibi hareket ettiğini çok iyi biliyoruz.” Dedi.

İMO Genel Merkezi’nin elinde bulunduğu dar kadrodan bir an önce kurtarılması gerektiği savunan Kaşıkçı, “İMO’yu Atatürk maskesi takarak, bölücülere her türlü alanı açıp onlara cesaret veren bu kadrodan kurtarmak adına, Kayseri Milletvekilimiz İsmail Özdemir ile 6235 sayılı kanun ile ilgili bir çalışma başlattık.” dedi.

Kanunda yapılacak değişiklik ile birlikte İMO’nun daha demokratik ve daha katılımcı bir oda hüviyetine kavuşacağını söyleyen Kaşıkçı, “Hakkında soruşturma açılan şube başkanlarımızın yalnız olmadıklarını belirtmek istiyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER