Mv. Lütfi KAŞIKÇI aşırı sıcaklardan mağdur olan narenciye üreticilerinin sıkıntılarını dinledi

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Erzin Belediye Başkanı Sn. Ökkeş Elmasoğlu, Erzin ve Dörtyol İlçe Ticaret Odası Başkanları, Ziraat Odası Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, Sulama Birlikleri ve Muhtarlar ile bir araya gelerek çalışma toplantıları düzenledi.

Mv. Lütfi KAŞIKÇI  aşırı sıcaklardan mağdur olan narenciye üreticilerinin sıkıntılarını dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletveili Lütfi Kaşıkçı çifçilerin sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Hatay'lı çifçileri ziyaret eden Kaşıkçı, özellikle geçtiğimiz hafta aşırı sıcak nedeniyle büyük bir darbe alan narenciye sektörünün talep ve beklentilerini yerinde dinledi. Erzin’de incelemelerde bulunan Kaşıkçı, geçtiğimiz günlerde etkisini gösteren aşırı sıcaklardan dolayı özellikle Erzin, Dörtyol, Arsuz ve Samandağ ilçelerinde zarar gören narenciye üreticilerinin karşı karşıya kaldığı sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla çalışmalarına devam etti.


Sorunların çözümü için gerekli girişimlerde buluanacağını ifade eden Kaşıkçı, Çiftçilerin Tarım ve Kredi Kooperatifi ile Ziraat Bankasına olan borçlarının faizsiz olmak üzere ertelenmesi, ön ödemesiz düşük faizli kredi imkanı tanınması, aşırı sıcakların afet kapsamında değerlendirilerek TARSİM kapsamına alınması, tarımsal sulamada KDV indirimi ve mahsülde ödeme ve ihracat desteği ile ihracatın açılması gibi taleplerin yerine getirilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.


ERZİN VE DÖRTYOL’DA ODA BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞTÜ
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Erzin ve Dörtyol İlçe Ticaret Odası Başkanları, Ziraat Odası Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, Sulama Birlikleri ve Muhtarlar ile bir araya gelerek çalışma toplantıları düzenledi. Toplantı sonunda bir basın açıklaması yapan Kaşıkçı; “Güç Birliği” adını verdiği çalışmalar neticesinde TBMM gündeminde çözüm arayacağı konuları ve talepleri hakkında bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER