O yunusun ölüsü Gözcüler sahilinde kumsala vurdu

Hatay’ın İskenderun Körfezi’nde birkaç gündür denizde yaralı olarak gezinen ve kıyıya vurduğu için vatandaşların yardımıyla yeniden açık denize gitmesi sağlanan yunus, bugün Gözcüler sahilinde ölü bulundu.

O yunusun ölüsü Gözcüler sahilinde kumsala vurdu

İskenderun Körfezi açıklarında bir süre önce amatör balıkçıların su yüzeyinde cep telefonuyla kaydettiği yaralı yunus, aradan birkaç gün sonra Arsuz’da kumsala vurmuş bir şekilde vatandaşlar tarafından görüldü.

Bu sularda pek görülmeyen (küt bir burnu, alçak, üçgen bir sırt yüzgeci ve (tüm deniz memelileri gibi) düz, yatay bir kuyruk yüzgeci bulunan sırt koyu gri, göbek parlak beyaz Yunusun Bruinvissen türü olduğu ifade ediliyor.

Hayvan sever vatandaşlar yaralı olduğu gözlemlenen yunusu kıyıdan açık denize doğru yüzdürerek yaşama döndürdü. Açığa doğru yüzerek gözlerden kaybolan Yunusun ertesi gün (Bugün) Gözcüler plajı civarında kumsala ölüsü vurdu.

Sabah saatlerinde spor yamak için sahile çıkan birçok vatandaş, birkaç gündür sosyal medyada da sıkça paylaşılan yaralı yunusun kurtarılabilmesi için Hatay’da ilgili birimlerin neden bir adım atmadığı merak ettiklerini söylediler.  

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER