OCAK'TA HASAT ZAMANI

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığında meyvelerini verdi.

OCAK'TA HASAT ZAMANI

Özellikle şehirlerde; balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modeli olan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Hatay’da meyvelerini vermeye başladı. Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner nezaretinde gerçekleşen çalışmada tüm teşkilat üyeleri emeklerinin karşılığı olan ürünleri hasat etmeye başlarken proje herkesin takdirini topladı.

DÖNER: TÜM VATANDAŞLARIMIZI PROJEMİZE DAVET EDİYORUZ

Permakültür Sürdürülebilir Tarım alanında hasat gerçekleştiren Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner yaptığı açıklamada:” Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in 9 ışık doktrinindeki ”köycülük ilkesi” ve aynı zamanda liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in “toprağın dili tarımdır” anlayışı çerçevesindeTürk Gençliğinin Yolbaşcısı Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendinin öncülüğünde başlatılan ve ocağımızda uyguladığımız ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projemiz kapsamında ilk hasatlarımızı yaptık. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini vermeye başladığına hep birlikte şahit olduk. Türk Gençliği ve vatanımızın her kesimden insanı ile Permakültür’ü günlük hayatımıza entegre ederek bu proje ile birlikte, gelecekte ülkemizin hem kendine yeten hem de dünyaya ihracat yapabilen tarım devi bir ülke olmasını hedefliyoruz. Tüm ülküdaşlarımızı permakültür projemize katılmaya davet ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirebilmek için Ülkü Ocakları olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2022, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER