"Önlemler tabela büyütmenin ötesine geçmedi!"

Hatay’ın İskenderun ilçesinde TIR ve kamyonların ilçeye girişleri yasak olmasına rağmen E91 Karayolu üzerinde Deniz Er Eğitim Alayı karşısındaki son TIR kazasının mağdurları olay yerinde buluştu ve önlem alınmamasına tepki gösterdi.

"Önlemler tabela büyütmenin ötesine geçmedi!"

Ağır tonajlı araç kazalarında hayatını kaybeden ailelerin yakınları ile kazada yaralı olarak kurtulan vatandaşlar, avukatları CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş’la birlikte kaza yerine geldiler.

Yıldırım ailesinin avukatı Murat Ömer Düzen, konunun gündemde kalması ve başka vatandaşların yaşamlarının yitirmemesi için yetkili kurumların görevlerini yerine getirmelerini hatırlattı. 4 ayı aşkın süre geçmesine rağmen bölgede kazanın izlerinin hala durması ve karayolları tarafından herhangi bir çalışma yapılmaması kazazedeleri bir kez daha rahatsız etti, endişelendirdi. Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı İsa Taş, 11 milletvekilinin bu sorunu üstlenerek kaçış rampasını bitirmelerini istedi.   

Kazazedeler TIR kazasının üzerinden 4 ayı aşkın sürenin geçmesine karşın, yetkililerin yol üzerinde ‘Ağır tonajlı araçların şehre girişi yasak’ tabelasını büyütmenin ötesine geçmediğine dikkat çekerek, önlemler alınmazsa bu kazaların önünün alınamayacağını söylediler.

Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin de Ak Parti milletvekili Abdülkadir Özel ve kendilerinin de konunun ciddi takipçisi olduklarının altını çizerek “Yapılması gereken ne varsa onun çabasındayız. Son yaptığım görüşmelerde konuyu yakından takip ettiğini ve Karayolları ile proje çalışmasının yapıldığını en kısa sürede çalışmanın tamamlanacağı bilgisini aldım. Yasak tabelasına rağmen buradan ağır tonajlı araçlar ısrarla geçmeye devam etmektedir. Buradan geçen vatandaşlarımız da bu durumdan ciddi tedirginlik yaşatıyor. bu konuda emniyet ve karayolları gerekeni yapmalı” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER