Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı

Koronavirüs salgını ile mücadele amacıyla yapımına başlanan ve 45 günde tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla açıldı. 125 bin metrekare alana kurulan hastanenin 1008 yatak kapasitesi ve 16 ameliyathanenin yanı sıra 576 banyolu hasta yatak odası bulunuyor.

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açıldı

Çin'in Vuhan kentişnde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyay ıetkisi altına yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle İstanbul Sancaktepe'de kurulan Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi 45 günde tamamlandı. Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz'ün adı verilen hastane, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı.

ERDOĞAN VE KOCA İNCELEMELERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış öncesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile beraber hastaneyi gezdi. Hastanede incelemelerde bulunan ikilinin bu kadar kısa sürede ortaya konan esere hayran kaldığı gözlendi. Yapılan hastanenin başta salgın durumlarında, afet, deprem gibi olaylarda aktif rol oynaması planlanıyor.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

Erdoğan, yapımı tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışına katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER