SERDAR ÖZYURT HASSALILARLA BULUŞTU

Hatay Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Eylül 2022 tarihli İstanbul Hatay Günleri programı çerçevesinde istişare toplantısı yapıldı.

SERDAR ÖZYURT HASSALILARLA BULUŞTU

Hassa’da yapılan istişare toplantısına; Savunma Sanayinin öncü isimlerinden olan Özyurt Silah Sanayi Başkanı Serdar Özyurt  da katıldı.

İstanbul’daki Hatay Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği iftar Programında Hassalılar tarafından davet edilen Serdar Özyurt Hassa Aktepe Hisar Künefe’de kahvaltı programında Hassalılarla buluştu.

Kahvaltı Programına; Hatay Dernekler Federasyonu Başkan Vekili Alparslan Özdemir, Başkan Yardımcıları; Ali Çalışkan, Hasan Demirci, Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Özgür Ateşar, Kırıkhan Hassalılar Dernek başkanı Yunus Küçük, Hassa Muhtarlar Dernek Başkanı Muhammet Sağır, Hassa Esnaf kefalet kooperatif Başkanı Abdurrahman Abacılar, Hassa Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Ö.Faruk Duyun, Hassa Taşıma Kooperatifi Başkanı Mesut Çamcı ve Hassa’nın muhtarları katıldı.

AKTEPE KARAPINAR KAYI BOYU MEZARLIĞI GEZİLDİ
İstişare toplantısında, İstanbul Hatay Günleri ve Hassa’nın tarihi kültürel ve sosya – ekomik yapısı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Kahvaltı sonrası, Türk İslam tarihinin vesikası olan Aktepe Karapınar, Kayı Boyu Mezarlığı gezildi. Tarihi İpek yolu üzerindeki Türk Boylarının Anadolu’daki izlerini günümüze taşıyan ve genç kuşaklara aktarılmasına öncülük eden devlet yetkililerine teşekkür eden Serdar Özyurt, buradaki tarihi değerlere hayran kaldı.

Savunma Sanayimizde yedi farklı silah patent sahibi, Yiğit -21, Asi-21 ve Efe-19 gibi yerli ve milli silahlarımızın yanı sıra, Belen Kıcı’ya mühimmat fabrikası kuracak olan Serdar Özyurt’un Hassa’daki istişare toplantısına katılması, Hassalılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER